zdjęcia FILM KONTAKT ART BUS KR 7361EJ katalog organizator RELACJE Z PRZEBIEGU informacje o projekcie partnerzy pojęcie ekspresjiOGŁOSZENIA START

Informacje o Projekcie

 

 

 

Film realizować będą Filip Osiński i Kamil Bogucki.

 

 

FILIP OSIŃSKI

(ur. 1990, Świecie)

Filip o sobie:

„Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy. We wcześniejszych latach skończyłem również Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Chełmnie w klasie fortepianu i saksofonu. Już od najmłodszych lat interesowała mnie sztuka. Uwielbiałem rysować. Później zainteresowała mnie fotografia - analogowa, eksperymentalna, były to zdjęcia robione na kliszy czy materiale światłoczułym, wywoływane własnoręcznie w ciemni, wykonywane aparatem analogowym lub za pomocą otworkowca (Camera Obscura). Cały czas zgłębiam nowe techniki, takie jak luksografia, chemigrafia czy solarografia. Wszystko zaczęło się od warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Bydgoskiego artystę fotografa, Marka Noniewicza.

Zajmuję się również filmem, głównie dokumentalnym, choć także wykonuję krótkie filmy poklatkowe, animacje. Moja przygoda z tą formą przekazu również rozpoczęła się podczas warsztatów, na których powstał film dokumentalny o moim rodzinnym mieście. Działam w Klubie Filmowym "Filmogram", którego jestem współzałożycielem.”

KAMIL BOGUCKI

(ur. 1990, Bydgoszcz)

Absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Aktualnie: Student I roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Osiągnięcia:

- szkolna wystawa fotografii p.t. „Dotyk Natury” (2007),

- zbiorowa wystawa fotografii w CDP „Akademia” w Świeciu „Między pocztą a

apteką” (2007),

- uczestnictwo w akcji promującej odzyskanie Niepodległości (2007),

- współrealizacja teledysku dla zespołu „Margared’s- stopover” (2008),

(http://www.youtube.com/watch?v=pwY2WvR8CqA)

- uczestnictwo w pracach ekipy filmującej kulisy II Ogólnopolskich Warsztatów

Gospel w Świeciu (2008).

Kamil o sobie:

„Od 2002 roku związałem się z Centrum Działań Plastycznych „Akademia”. Moja przygoda z filmem rozpoczęła się w 2005 roku, podczas warsztatów filmowych, dzięki którym został nakręcony film pt. „Czy lubisz Świecie?”. Później zainteresowałem się też fotografią analogową i cyfrową. Byłem Współzałożycielem Klubu Filmowego FILMOGRAM (2007).”

 

Filip Osiński i kamil Bogucki przy pracy nad filmem