zdjęcia FILM KONTAKT ART BUS KR 7361EJ katalog organizator RELACJE Z PRZEBIEGU informacje o projekcie partnerzy pojęcie ekspresjiOGŁOSZENIA START

Informacje o Projekcie

 

 

... a tak było w Tarnowskich Górach

Turniej Wielkiej Piłki

Fireshow Doll in Art

Grupa Art Bus

Warsztaty z flowerstick Tomka Nycza

fotografie dzięki uprzejmości     3 Dzień Kultury Ulicznej w Tarnowskich Górach 2009

 

 

 

 

 

Zostań partnerem/sponsorem projektu i

wesprzyj jego realizację w sposób rzeczowy, bądź finansowy, np. możesz:

Informacje o Twoim wsparciu działań artystycznych podane będą w mediach, a logo Twojej firmy znajdzie się we wszystkich materiałach promocyjnych projektu.

Dla sponsorów, po zakończeniu projektu, przewidziane jest spotkanie podsumowujące, z udziałem artystów i mediów.

 

CHCESZ w jakikolwiek sposób POMÓC, skontaktuj się

z autorem i kuratorem projektu - Kariną Dzieweczyńską.

zgłoś się już teraz!

 

 

 

ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ do CAFE KULTURA, środa, 11 sierpnia 2010r., godz. 18.00

 

Warsztaty Kreatywności z BEAtą Pflanz

na Wyspie Skarbów w Świeckim OKSiR-e.

3-5 sierpnia 2010r.

 

W najbliższą środę (11 sierpnia 2010r.) o godz. 18.00 zapraszamy na WERNISAŻ prac malarskich, wykonanych przez dzieci podczas Warsztatów, przeprowadzonych przez BEAtę Pflanz.

 

W ramach mojego autorskiego projektu „Warsztaty Kreatywności”, w którym na przełomie czerwca i lipca br. wziął już udział Piotr Lutyński, organizując szereg wydarzeń w oparciu o ART BUS, teraz, w pierwszych dniach sierpnia, odbył się cykl artystycznych działań pomysłu BEAty Pflanz - artystki spod Poznania.

W dniach 3-5 sierpnia 2010r. BEAta Pflanz (artystka z Suchego Lasu) stworzyła dla najmłodszych z Wyspy Skarbów przy OKSiR Świecie wyjątkową KRAINĘ SZTUKI. BEAta otworzyła przed dziećmi nowe horyzonty postrzegania rzeczywistości, wydobyła z nich to, co w nich najlepsze - niczym nieograniczoną wyobraźnię, szczerość, spontaniczną radość.

BEAta Pflanz wzbogaciła również świat dorosłych. W przerwie pomiędzy warsztatami namówiła do namalowania swoich obrazów kierownika OKSiR-u, panie z księgowości i działu animacyjnego, wprowadzając wszystkich w świat dziecka. Ekipa OKSiR-u poddała się pozytywnej energii artystki, tworząc w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem prace na profesjonalnych płótnach malarskich, profesjonalnymi farbami.

Zachęcam do przeczytania tekstu BEAty Pflanz umieszczonego pod linkiem: http://warsztatykreatywnosci.oksir.com.pl/relacje_z_przebiegu.html oraz do przejrzenia foto-relacji Marcina Saldata - zamieszczonej pod linkiem: http://warsztatykreatywnosci.oksir.com.pl/foto.html (przy datach 3, 4, 5 sierpnia 2010r.).

Ponadto, w trakcie działań prowadzonych przez Beatę Pflanz, odbyło się szereg różnorodnych, spontanicznych, radosnych akcji, takich, jak np. dziecięcy performance - przemarsz dzieci z własnoręcznie wykonanymi pracami wokół fontanny i budynku OKSiR. Dzieci za namową BEAty z wyciągniętymi w górę pracami malarskimi, własnoręcznie zrobionymi (z inspiracji artystki), maszerowały w szeregu wokół fontanny, obchodząc budynek Świeckiego OKSiR-u, jak również pokoje biurowe (w tym dział księgowości) i cały czas skandowały: "My jesteśmy artystami! My jesteśmy artystami! My jesteśmy artystami! My jesteśmy artystami!!!!!!!!!".

Radosny przemarsz grupy dzieci, wykrzykujących powyższe hasło, przerodziła się w niecodzienne zjawisko, które nie umknęło uwagi przypadkowym widzom, np. wypoczywającym na ławeczkach w parku przy fontannie, które na widok dziarskiej gromadki, spontanicznie i z zachwytem zaczęli klaskać młodym adeptom sztuki. Za to i wiele innych - ciepłych, serdecznych, dziecięcych reakcji, należą się podziękowania BEAcie Pflanz.

W najbliższą środę zapraszamy wszystkich na niecodzienny wernisaż - pokaz prac, wykonanych przez najmłodszych.

Tekst: Karina Dzieweczyńska, kurator projektu